Jak działa utylizacja złomu stalowego?

9 grudnia 2020 |

Utylizacja to kluczowy element dla ochrony środowiska oraz gospodarki. Nasza oferta jest rozbudowana również w kwestii utylizacji złomu różnego rodzaju. Pomagamy pozbyć się niechcianych urządzeń lub materiałów, abyście Państwo mogli cieszyć się środowiskiem wolnym od śmieci. Wpływamy również na gospodarkę, ponieważ utylizacja pozwala zrobić miejsce na nowe przedmioty, które przyczynią się do rozwoju.

Jak wygląda proces utylizacji złomu?

Świadczymy zakres usług związanych z przyjęciem, a następnie zniszczeniem surowców. Do utylizacji złomu nadają się wszystkie urządzenia oraz materiały. Wyróżniamy lekki oraz ciężki rodzaj metalurgii. Złom może pochodzić ze spalania śmieci, rozdrobnionych części oraz odpadów elektrycznych. Profesjonalna utylizacja złomu wykonana przez naszą firmę zapewni Państwu zadowolenie z usługi. Utylizacja złomu to nic innego jak odzysk surowca. Elementy, które nadają się do recyklingu są oddzielane, a reszta zostaje poddana zniszczeniu. Proces utylizacji wykonuje się przeważnie poprzez spalenie. Jest to jedyna metoda na pozbycie się złomu w całości. Spalarnie są zaopatrzone w specjalistyczne kominy, których dym jest bezwonny. Jest to w pełni bezpieczne dla środowiska. Ważne jest, aby nie robić tego samodzielnie w domu, ponieważ jest to bardzo szkodliwe. Pozostały po utylizacji złomu popiół można wykorzystać między innymi do budowy dróg.

Jak działa utylizacja złomu stalowego?

Czemu warto skorzystać z usługi utylizacji złomu stalowego?

W swojej ofercie posiadamy usługę związaną z przetworzeniem elementów stalowych. Są to surowce zarówno żelazne, jak i pochodzące z fabryk oraz odlewni. Utylizacja złomu stalowego jest potrzebna, ponieważ wykorzystując innowacyjne technologie jesteśmy w stanie pozbyć się niechcianych surowców. Utylizacja złomu stalowego nie powoduje utraty jakości metalu. Nadaje się on do ponownego zastosowania utrzymując te same właściwości. Są to między innymi zniszczone samochody, które po utylizacji mogą być podstawą do produkcji zupełnie nowych.