Usługi w zakresie recyklingu metali i złomu

9 grudnia 2020 |

Świat pełen śmieci – to normalność świata pozbawionego systemu przetwarzania odpadów na nowe. Dzięki nauce jesteśmy w stanie zapewnić Państwu ochronę środowiska naturalnego. Jednak w jaki sposób to działa? Sprawdźmy.

W jaki sposób działa recykling metali?

W naszej firmie oferujemy Państwu usługę związaną z wykorzystaniem nieużywanych metali. Są to między innymi stale nierdzewne, żelazo, miedź oraz aluminium. Recykling metali jest bardzo opłacalny ze względu na możliwość stworzenia nowych rzeczy na bazie starego surowca. Cały proces polega na oddzieleniu stali od reszty odpadów za pomocą magnesu. Następnie poprzez spalanie jesteśmy w stanie nadać konkretną formę. Recykling metali obniża koszty produkcji nowych towarów.

Jakie są trudności w recyklingu metali kolorowych?

Jest to bardziej skomplikowany proces recyklingu, ponieważ oprócz głównego procesu stopu musimy pozbyć się koloru. Pigment zawarty w tych surowcach należy najpierw oczyścić. Oferujemy recykling metali kolorowych, który wymaga użycia specjalistycznych sit oraz spalania, aby usunąć nadaną farbę lub lakier. Jest to kluczowe, ponieważ pigment jest osobnym surowcem, który trzeba poddać rafinacji. Recykling metali kolorowych jest czasochłonny oraz wymaga zastosowania dodatkowych procesów.
recykling metali kolorowych

Recykling złomu – dlaczego jest taki ważny?

To bardzo kluczowy proces, ponieważ wykorzystujemy metalurgie dostępną dookoła nas. Do recyklingu złomu możemy użyć materiałów takich jak blachy, metalowe przedmioty, których nie możemy już naprawić, stale pokryte rdzą lub odpady produkcyjne. Dzięki niemu możemy pozbyć się zalegających urządzeń oraz otrzymać proporcjonalną zapłatę. Recykling złomu jest bardzo ważny, ponieważ za jego pomocą możemy pozbyć się nieużywanego metalu.

Recykling złomu stalowego

W naszej ofercie znajdą Państwo możliwość złożenia różnego rodzaju blach stalowych białych, bezcynowych, galwanizowanych oraz czarnych. Recykling złomu stalowego musi być poprzedzony procesem usuwania resztek zawartości oraz segregacji. Pozbawiony szkła, folii lub papieru surowiec może być poddany spaleniu. Recykling złomu stalowego jest bardziej skomplikowany, jednak stal nie traci na tym swojej jakości.